SBSUG - The Israeli SBS UG האתר הישראלי לקבוצת  דף בית
דף בית פורומים דף בית פורומים > מאמרים והדרכות לשימושכם > מיקרוסופט שרתים ותחנות
  הודעות חדשות הודעות חדשות RSS Feed: שיחזור מלא של sbs2008 בשרת עם mirror  ברמת מערכת ה
  FAQ FAQ  חיפוש בפורום   לוח שנה   הרשמה הרשמה  התחברות התחברות

שיחזור מלא של sbs2008 בשרת עם mirror ברמת מערכת ה

שליחת תגובה שליחת תגובה
כותב
הודעה / צפה בהודעה שלא נקראה
ohad צפה בגלילה למטה
עורך
עורך
אווטאר

הצטרף / הצטרפה: 04 נובמבר 2009
מדינה: Israel
מצב מחובר: לא מחובר
אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   ציטוט ohad ציטוט  שליחת תגובההגב קישור ישיר להודעה זו נושא: שיחזור מלא של sbs2008 בשרת עם mirror ברמת מערכת ה
    פורסם: 06 ספטמבר 2011 בשעה 11:47

אחת התכונות האהובות עלי ב SBS 2008 ומעלה זו תוכנת הגיבוי

מה אנחנו רוצים מתוכנת גיבוי ?

שתהיה קלה להגדרה

שלא תיכשל כל יומיים

והכי חשוב שתעשה את העבודה ביום הדין

יום הדין מבחינתי זה הוא היום בו השרת לא עולה וקורס לחלוטין, אנחנו יודעים להתמודד יפה עם מחיקת קבצים או מיילים בגלל ה shadow copy וה cache של הדואר אך ביום הדין בו צריך לשחזר את כל השרת מ 0 (bare metal) אנו נרצה לשחזר באופן מידי וקל.

תוכנת הגיבוי של 2008 מספקת את הסחורה בהמון מובנים

1. הכי קלה להגדרה

2. משחזרת מ 0 ב 4 לחיצות עכבר ללא צורך בהכנה מראש של דיסק disaster recovery

3. מגבה דיפרנציאלי ומשחזרת מלא ואף יודעת להתמודד עם כמה דיסקים שונים ללא צורך בהגדרות של סטים גיבוי

4. יודעת לגבות גם לרשת

רק שימו לב לחסרונות וקחו אותם בחשבון:

1. לא מגבה לטייפ גיבוי אלא רק לדיסקים חיצוניים או לרשת

2. הגיבוי לרשת יודע להחזיק עותק אחד אחורה

3. מרוב שהיא כל כך פשוטה, כך היא טיפשה ולכן בעת השיחזור אני צריך לתת לה בדיוק את הסביבה שהיא מכירה, למשל אם יש לי כוננים בגודל של 1 טרה אבל המידע בגודל 100G לא יספיק לי לשחזר לדיסק של 500 G אני חייב לתת למערכת בדיוק את אותם המשאבים

וכאן נכנסים תכלס למטרת המאמר

לאחרונה נתקלתי בלקוח שרכש מחשב פשוט עם 2 דיסקים 500G והתקינו לו עליו SBS2008 עם מירור ברמת מערכת ההפעלה (לא ניכנס לעובדה שצריך לאסור את הטכנאי הזה)

רצה הגורל וביום בהיר 2 הדיסקים הלכו לעולמם ברגע (קורה הרבה גם כשיש אל פסק, זהו כשל של ספק הכוח שמעביר מכת חשמל לדיסקים), במקרה כזה אני פשוט מחליף דיסקים מכניס דיסק התקנה של ה SBS ומשחזר מכונן ה USB שעדיין מחובר מלילה קודם. תוך שעתיים עולה השרת כאילו לא קרה כלום וממשיך מאותה נקודה בחצות בה היה הגיבוי.

במקרה הנ"ל לא היו לי 2 דיסקים והחלטתי לחבר דיסק 500G אחד בינתיים כדי שיוכלו לעבוד.

לאחר איתחול מהדיסק ובחירת הגיבוי של יום האתמול המערכת הודיעה לי שחסר לה אובייקט, רק לאחר שרכשתי וחיברתי דיסק נוסף הגיבוי החל תקין ולאחר שעתיים השרת עלה כרגיל כאשר 2 הדיסקים עובדים במירור ועושים resync

מסקנה:

לכל תוכנה יש יתרונות וחסרונות, דעו אותם וכך תוכלו להינות מהיתרונות ולהמנע מהחסרונות

Ohad Saban
High Networks
בחזרה למעלה
naftaliv צפה בגלילה למטה
חבר קבוצה קבוע פעיל מאד
חבר קבוצה קבוע פעיל מאד

הצטרף / הצטרפה: 20 יולי 2009
אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   ציטוט naftaliv ציטוט  שליחת תגובההגב קישור ישיר להודעה זו פורסם: 04 מרץ 2015 בשעה 08:05
בוקר טוב אוהד
נהניתי מהמאמר על הגיבוי

שאלה עקרונית
יש לי SBS2008 וחוץ מגיבויים רגילים שאני עושה
אני עושה גיבוי מלא עם תוכנת הגיבוי המובנת בשרת
לתוך דיסק USB חיצוני, למעשה יש לי 2 דיסקים שכל מס' ימים אני מחליף בניהם

במצב קריסה
איך השיחזור נעשה?
האם צריך להתקין את מערכת ההפעלה ואז לעשות שיחזור?
או שזה ברמת האיתחול עשיית השיחזור?
אשמח לתשובה
נפתלי
בחזרה למעלה
ohad צפה בגלילה למטה
עורך
עורך
אווטאר

אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   ציטוט ohad ציטוט  שליחת תגובההגב קישור ישיר להודעה זו פורסם: 04 מרץ 2015 בשעה 08:14
שלום נפתלי

תודה על הפידבק החיובי
לגבי הגיבוי זה בדיוק מה שאני אוהב בו, אין צורך להתקין כלום !!!

עולים עם דיסק התקנה של ה SBS2008 הדיסק הראשון או כל דיסק של 2008, לפני תחילת ההתקנה בוחרים בשחזור של המערכת, היא מזהה את דיסק ה USB ומראה לך את כל נקודות השחזור, עוד 2, 3 "אנטר" נקסט" והמערכת משחזרת, אתה יכול ללכת הביתה, היא תסיים ותעלה את השרת לבד, אין מה לגעת יותר.
ביצעתי עשרות פעמים, כולל שיחזור לחומרה אחרת.

בהצלחה
Ohad Saban
High Networks
בחזרה למעלה
naftaliv צפה בגלילה למטה
חבר קבוצה קבוע פעיל מאד
חבר קבוצה קבוע פעיל מאד

אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   ציטוט naftaliv ציטוט  שליחת תגובההגב קישור ישיר להודעה זו פורסם: 04 מרץ 2015 בשעה 12:23
תודה רבה לך איש יקר

זה בדיוק מה שאני צריך

רק עוד שאלה

יש לי 2 דיסקים USB שאני מחליף בניהם
אחד לוקח הבייתה והשני מחובר

כאשר אני מחליף אני צריך למחוק את הג'וב
ולהגדיר מחדש ג'וב חדש

אם אני מחבר 2 דיסקים
זה לבד עושה החלפה בניהם?
בחזרה למעלה
ohad צפה בגלילה למטה
עורך
עורך
אווטאר

אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   ציטוט ohad ציטוט  שליחת תגובההגב קישור ישיר להודעה זו פורסם: 05 מרץ 2015 בשעה 06:46
אתה שוב מרים לי להנחתה :-)
אתה יכול להחליף דיסקים מתי שתרצה
המערכת מזהה את הדיסק ומתייחסת אליו כעצמאי, בכל דיסק מתבצע גיבוי אינקרמנטלי מפעם אחרונה שגובה ומוחזקים מספר עותקים אחורה בהתאם למקום הפנוי.

לא צריך למחוק ג'וב או ליצור מחדש
Ohad Saban
High Networks
בחזרה למעלה
naftaliv צפה בגלילה למטה
חבר קבוצה קבוע פעיל מאד
חבר קבוצה קבוע פעיל מאד

אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   ציטוט naftaliv ציטוט  שליחת תגובההגב קישור ישיר להודעה זו פורסם: 09 מרץ 2016 בשעה 08:24
אוהד לגבי הגיבוי --אם אני רוצה לגבות ספריות ספציפיות אני אשתמש עם אותה תוכנה? כלומר אעשה גיבוי נניח כל שעתיים ואז מה שיגובה זה השינויים?

או שיש אופציה אחרת לגבות רק ספריות לבד--כי כשניסיתי לבחור גיבוי תמיד דיסק המערכת (C) הוא נבחר אוטומטית
בחזרה למעלה
 שליחת תגובה שליחת תגובה

קפיצה לפורום הרשאות פורום צפה בגלילה למטה

Web Wiz Heb - מערכת פורומים בעברית תמיכה ומאמרים
פורום קבוצת sbsug בשיתוף עם-חברת אורנט תקשורת

עמוד זה נוצר ב 4.609 שניות.
Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.65
Copyright ©2001-2010 Web Wiz